Menu
0 Comments

Jak Zrobić niewidzialny folder

W systemie Windows istnieje możliwość zmiany wyglądu każdego z folderów. Niekiedy jednak przydałaby się funkcja ukrywania folderów, aby zabezpieczyć swoje prywatne dane przed oczami wścibskich współpracowników. Na szczęście istnieje na to sposób. Jak więc stworzyć niewidzialny folder?

Aby stworzyć niewidzialny folder musimy wykonać kilka kroków. Pierwszym z nich jest ustawienie przezroczystej ikony na folderze. W tym celu klikamy na folder prawym przyciskiem myszy, następnie wybieramy Właściwości, Dostosowywanie i klikamy na Zmień ikonę. W nowym oknie zobaczymy listę proponowanych ikon, jednak nas interesuje przezroczyste pole. Po przesunięciu suwaka odrobinę w prawo, znajdziemy zamiast ikonek puste miejsce – zaznaczamy je i zatwierdzamy klikając na OK.

Pierwszy etap mamy już za sobą – folder jest niewidoczny, ale cały efekt psuje jego nazwa, która nadal jest widoczna. Co prawda system Windows nie pozwala nam jej całkowicie wykasować, ale zamiast tego możemy zastosować pewien trik – wstawić pusty znak. W tym celu klikamy na Start, w okienku wyszukiwania wpisujemy „tablica znaków” i potwierdzamy wciskając Enter. Na tablicy znaków klikamy na puste miejsce, a następnie na Wybierz. W ostatnim kroku klikamy na nasz niewidzialny folder prawym przyciskiem, wybieramy Zmień nazwę, a następnie wciskamy kombinację klawiszy Ctrl + V, aby wstawić pusty znak. Teraz folder i jego nazwa jest niewidoczna.

Jeśli mamy problem ze znalezieniem ukrytego katalogu, wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl + A, a miejsce, w którym znajduje się folder zostanie zaznaczone. Aby cofnąć całą operację, należy kliknąć na ukryty folder prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać kolejno Właściwości, Dostosowywanie i Zmień nazwę, a potem kliknąć na Przywróć domyślne. Możemy również zmienić nazwę na widoczną klikając prawym przyciskiem myszy na ukrytym folderze, a następnie wybierając Zmień nazwę i wpisując nową nazwę.

Tagi:

Dodaj komentarz